Vertiv razvija arhitekturu za hlađenje i napajanje NVIDIA GB300 NVL72 platforme Istaknuto

Vertiv je predstavio je svoju energetski učinkovitu referentnu arhitekturu za hlađenje i napajanje od 142kW za platformu NVIDIA GB300 NVL72.
Uz potpuno integrirane end-to-end strategije hlađenja i napajanja za ovu platformu sljedeće generacije, referentna arhitektura otključava novu eru dizajna infrastrukture prelaskom s tradicionalnih pristupa izgradnji.
Vertivova rješenja dostupna su kao SimReady 3D resursi u NVIDIA Omniverse Blueprintu za dizajn i rad AI tvornica. Ova se arhitektura može prilagoditi za posebne dizajne podatkovnih centara, čime se znatno skraćuje vrijeme planiranja i smanjuje rizik tijekom izgradnje.
Vertiv surađuje s tvrtkom NVIDIA i njezinim planovima za podatkovne centre kako bi razvio AI infrastrukturu i dizajne spremne za implementaciju koji predviđaju povećanje gustoće snage po serverskom ormaru. Primjerice, Vertiv surađuje s tvrtkom NVIDIA na razvoju infrastrukture napajanja podatkovnih centara od 800 VDC za IT serverske ormare od 1 MW i više, a Vertiv rješenja dostupna su od 2026. godine.
„Na temelju snažne suradnje s tvrtkom NVIDIA i zajedničke vizije unaprjeđenja AI infrastrukture, Vertiv s ponosom predstavlja naš sveobuhvatan referentni dizajn i SimReady 3D resurse za platformu NVIDIA GB300 NVL72, izjavio je Scott Armul, izvršni potpredsjednik globalnog portfelja i poslovnih jedinica u Vertivu. „Vertivova rješenja omogućuju korisnicima ne samo bržu skalabilnost, već i digitalnu optimizaciju podatkovnih centara usmjerenih na AI prije izgradnje ijednog fizičkog modula.“
Referentna arhitektura za NVIDIA GB300 NVL72 dio je infrastrukturne platforme Vertiv 360AI, osmišljene kako bi korisnicima olakšala upravljanje integriranim rješenjima za napajanje i hlađenje AI radnih opterećenja te ostalih aplikacija visokih performansi.
Vezani članci
- Vertiv i NVIDIA surađuju na razvoju rješenja za napajanje i hlađenje NVIDIA GB200 NVL72 platforme
- Vertiv predstavio sveobuhvatno AI rješenje za napajanje i hlađenje
- Vertiv i Intel rade tekuće hlađenje za Intel Gaudi 3 AI akcelerator
- Vertiv će predstaviti najnovije inovacije na Datacloud Global Congressu 2023
- Vertiv u EMEA regiji predstavlja najnovije tehnološke inovacije